Yükleniyor...

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü Çalışmaları

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü Çalışmaları

/

Bir grupla psikoterapi yöntemi olan Psikodrama tek tek bireylerin ruhsal iyilik halinin sağlanıp korunmasının yanı sıra toplum ruh sağlığı alanında da önemli uygulama yöntemlerinden biridir. Ülkemizde Psikodrama yönteminin kurucusu ve yaygınlaştırıcısı olan Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü ile omuz omuza çalışan Psikodrama Dernekleri Federasyonu bu yıl 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü'nde tam bir koruyucu ruh sağlığı seferberliğinin öznesi haline gelmiştir. 

TC Sağlık Bakanlığı'nın önderliğinde, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TC Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın işbirliği halinde düzenledikleri "Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı" etkinlikleri kapsamında Psikodrama Dernekleri Federasyonu olarak Türkiye genelinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adapazarı, Manisa, Adana, Mersin, Hatay, Malatya ve Diyarbakır olmak üzere 10 ilde 17 merkezde psikodramatistler, psikodrama asistanları ve psikodrama öğrencileri ile birlikte gençlerle buluşacak olmanın heyecanı içindeyiz. 

Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü ve bu Enstitü'nün eğitici, üye ve mezunlarının kurduğu Ankara, İstanbul, İzmir, Denizli ve Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Dernekleri'nin birlikte oluşturdukları Psikodrama Dernekleri Federasyonu olarak biz, toplumda koruyucu ve önleyici ruh sağlığı çalışmalarının halkla buluşması işlevini yerine getirecek olmanın mutluluğu ile, 10 Ekim 2018 günü ülkemizin çeşitli illerinde psikodramayı gençlerimizle tanıştıracağız. 

Toplum ruh sağlığı alanında halkımıza yönelik daha nice etkinliklerde buluşmak dileğiyle...